dr

 DANUTA RINN FESTIWAL
Organizator – Fundacja Apetyt na Kulturę
Współorganiztor – Dom Kultury KADR
Instytucje wspierające Danuta Rinn FestiwalSTOART i Studio Nagraniowe MEGAFON ,

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego , ZAiKS , INTUR, Cerville

Menu BISTRO, SABUR

Celem festiwalu jest popularyzacja dorobku artystycznego Danuty Rinn – wyjątkowej,  uwielbianej, pogodnej, obdarzonej niesamowitym poczuciem humoru, puszystej i nieustannie swingującej Artystki Danuty Rinn.
Dla Danusi piosenki tworzyli najwybitniejsi – autorzy, kompozytorzy i Danuta Rinn(ona) jako wykonawca, to ładunek energii dobry na każdy dzień na każdą pogodę. Dla każdego człowieka,, starszego czy młodszego, ale człowieka „patrzącego sercem".
O artystach tak długo pamiętamy, jak długo żyją w naszych sercach, a żyją tak długo, jak długo ich śpiewamy,
„Ojcem Chrzestnym” Danuta Rinn Festiwal jest Włodzimierz Korcz – muzyk, pianista, aranżer i kompozytor. Twórca piosenek wielu artystów, również przebojów Danuty Rinn. Przyjaciel Danuty Rinn i wielu artystów. Wyjątkowo przyjazny muzyce i także utalentowanym, wrażliwym ludziom w każdym wieku.
DANUTA RINN - piosenkarka i pianistka, także aktorka. Ukończyła Średnią Szkołę Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu. Studiowała na Wydziale Kompozycji tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej z w klasie Stanisława Wiechowicza i Artura Malawskiego.W czasie studiów współpracowała jako pianistka i akompaniatorka ze szkołą tańca Mariana Wieczystego, Rozgłośnią Krakowską Polskiego Radia, a jako piosenkarka z Teatrem na Wozie i kabaretem „Centuś”.
W 1963 r. przeniosła się do Warszawy. Dokonała pierwszych solowych nagrań radiowych latach 1964–1973 śpiewała w duecie Rinn - Czyżewski. Od 1974 r. śpiewała solo. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’75 wystąpiła z własnym recitalem Rinndial. Śpiewała rownież standardy jazzowe m.in. z niemieckimi big-bandami Kurta Edelhagena i Petera Herbolzheimera. W latach 1974–1979 występowała w Teatrze na Targówku w Warszawie. Od połowy lat 70. przez prawie 20 lat związana była z kabaretem „Pod Egidą”. W okresie stanu wojennego brała udział w organizowanych przez Muzeum Archidiecezji Warszawskiej recitalach poetyckich. Dokonała licznych nagrań płytowych i archiwalnych dla Polskiego Radia. Koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w ZSRR, Czechosłowacji, Bułgarii, NRD, RFN, Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.
Wystąpiła w operze Krakowiacy i Górale, sztukach teatralnych Kopciuszek oraz Królewna Śnieżka i krasnoludki. Zagrała epizodyczne role w filmach fabularnych Bilans kwartalny (reż. Krzysztof Zanussi), Zazdrość i medycyna (reż. Janusz Majewski), Kariera Nikosia Dyzmy (reż. Jacek Bromski), Obrazki z życia (reż. Andrzej Kotkowsk, filmach krótkometrażowych Hipoteza, Ona albo ja, Rozwód, serialach TV Doktor Murek (reż. Witold Lesiewicz), Adam i Ewa (reż. Filip Zylber), Niania (reż. Jerzy Bogajewicz), Graczykowie i Samo życie.
Jej karierze poświęcone jest hasło w telewizyjnej wersji „Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej” odcinek 93. Jest laureatką nagrody Towarzystwa Przyjaciół Opola na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’75 za interpretację piosenkii “Gdzie Ci mężczyźni” Złotego Mikrofonu, przyznawanego przez austriacką firmę AKG w 1993 r[
Od 2002 r. Danuta Rinn z powodu złego stanu zdrowia mieszkała w Domu Aktora w Skolimowie. Choć była już bardzo chora (cierpiała na zaawansowaną cukrzycę), wciąż myślała o zorganizowaniu kolejnych koncertów, m.in. charytatywnych. Była matką chrzestną dziennikarki Kingi Rusin. Nie miała dzieci. Danuta Rinn zmarła 19 grudnia 2006 o 22.15 w szpitalu przy ulicy Wołoskiej w Warszawie. Pogrzeb artystki odbył się 22 grudnia 2006 na warszawskich Powązkach.