drRadio

Serdecznie wszystkich zapraszamy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert PROGNOZA NA JUTRO - DANUTA RINN ZNANA I NIEZNANA.
Organizatorami koncertu są Fundacja Apetyt na Kulturę i Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Współorganizatorem jest także Związek Artystów Wykonawców STOART
Koncert odbędzie się 19 czerwca 2017 o godz.19.00.
Usłyszymy największe przeboje Danuty Rinn w wykonaniu Danuty Błażejczyk, Jacka Borkowskiego i Marcina Bronikowskiego.
Artystom akompaniować będzie Artur Grudziński Band w składzie:
Artur Grudziński - instrumenty klawiszowe
Konrad Kubicki- kontrabas, git.bass
Artur Gierczak - gitara
Andrzej Błażejczyk - perkusja
Darek Plichta - puzon
Przemek Kostrzewa - trąbka
Janusz Brych - saksofon
I skrzypce - Anna Piniuta
II skrzypce - Helena Szurka
Altówka - Marta Lutrzykowska
Wiolonczela - Michał Litwa
oraz trio wokalne
Karolina Błażejczyk
Aneta Emilia Figiel
Ludmiła Małecka
Nie zabraknie oczywiście największych przebojów Danuty Rinn – Gdzie ci mężczyźni, Nie mam o to żalu, Kto ma tyle wdzięku co ja, Wszystkiego najlepszego, Polskie skrzydła. Będą także muzyczne niespodzianki- duety, a nawet tercet bardzo egzotyczny - Błażejczyk/Borkowski/Bronikowski i dużo, dużo humoru i radości – bo taka była Danusia Rinn

 

DANUTA  BŁAŻEJCZYK – piosenkarka, aktorka, autorka tekstów piosenek. Wystąpiła w przedstawieniach muzycznych: „Złe zachowanie”, „Nunsense” i ,,Fame“ i ostatnio w nowym musicalu „Tajemnica Tomka Sawyera” – premiera marzec 2017. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana na festiwalach krajowych i zagranicznych.Wydała  wiele płyt solowych z muzyką rozrywkową i jazzowa  m.in.: „Tak trochę o miłości” (1996), „Gershwin The Man I Love” (1998), „Co w sercu gra” (2002),  „Tak to ja” (2004,), „Summertime” z piosenkami  G. Gershwina (2005), „Dla Ciebie jestem sobą” (2006), „A jednak warto”(2010). Nagrodzona Srebrnym Medalem Gloria Artis Zasłużony Kulturze – 2011.Jest także producentem  swoich wydawnictw muzycznych. Dużo koncertuje, prowadzi  także działalność pedagogiczną.  W ramach  Fundacji „Apetyt na Kulturę", której jest prezesem, realizuje wyjątkowe  i oryginalne projekty artystyczne i promuje młodych , uzdolnionych artystów. Jest organizatorem Danuta Rinn Festiwal – w tym roku odbędzie się 2 edycja tego festiwalu.

 

JACEK BORKOWSKI - jeden z najbardziej popularnych aktorów teatralnych i filmowych.Niezwykła muzykalność i poczucie swingu pozwala mu także realizować się muzycznie.
Ma na swoim koncie udział w  wielu muzycznych programach telewizyjnych. Nagrał także kilka płyt z muzyką rozrywkową. Jedna z nich poświęcona jest przebojom Franka Sinatry.

 

MARCIN BRONIKOWSKI - Wybitny śpiewak operowy, baryton. Laureat wielu nagród na prestiżowych międzynarodowych konkursach wokalnych.
Śpiewał na największych scenach operowych świata- od Deutche Oper w Berlinie, New Zealnad Opera w Auckland i Wellington, Królewskiej Operze Covent Garden w Londynie, Teatro Alla Scala w Mediolanie po Narodową Operę w Szanghaju.W swojej karierze zaśpiewał ponad 30 ról operowych, ma również w swym repertuarze pieśni i oratoria.
Jest jedynym polskim śpiewakiem operowym, którego José Carreras zaprosił do udziału w swoim koncercie charytatywnym z okazji 50-lecia UNICEFu.