W 100-lecie Niepodległości "Litania polska"

 

Przedstawiamy Państwu premierową piosenkę "Królem swego życia bądź" autorstwa Mietka Jureckiego i Danusi. Wszystkie partie instrumentalne to dzieło Mietka.Nagrań dokonano w MJ Studio w Lublinie w lipcowy ciepły dzień 2017. Adrian Owsianik z The Foxxes Music zajął się mixem i masteringiem utworu. Autor zdjęcia – Mateusz Motyczyński. Piosenka ma w sobie wielką dawkę optymizmu i radości.Już od pierwszych taktów odczujecie wielką wesołość, a refren sprawi że zgodzicie się z nami w 100% - każdy wart jest kochania i każdy pragnie w swoim życiu dokonywać własnych wyborów, być królem swego życia. Piosenka jest zapowiedzią najnowszej płyty Danuty Błażejczyk.

W dn.11-15. maja w Taetrze Miejskim w Lesznie odbędą się kolejne spektakle przedstawienia  "Tajemnica Tomka Sawyera", musicalu napisanego przez Jerzego Andrzeja Masłowskiego i Sławka Wierzcholskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

drRadio

Serdecznie wszystkich zapraszamy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert PROGNOZA NA JUTRO - DANUTA RINN ZNANA I NIEZNANA.
Organizatorami koncertu są Fundacja Apetyt na Kulturę i Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Współorganizatorem jest także Związek Artystów Wykonawców STOART
Koncert odbędzie się 19 czerwca 2017 o godz.19.00.
Usłyszymy największe przeboje Danuty Rinn w wykonaniu Danuty Błażejczyk, Jacka Borkowskiego i Marcina Bronikowskiego.
Artystom akompaniować będzie Artur Grudziński Band w składzie:
Artur Grudziński - instrumenty klawiszowe
Konrad Kubicki- kontrabas, git.bass
Artur Gierczak - gitara
Andrzej Błażejczyk - perkusja
Darek Plichta - puzon
Przemek Kostrzewa - trąbka
Janusz Brych - saksofon
I skrzypce - Anna Piniuta
II skrzypce - Helena Szurka
Altówka - Marta Lutrzykowska
Wiolonczela - Michał Litwa
oraz trio wokalne
Karolina Błażejczyk
Aneta Emilia Figiel
Ludmiła Małecka
Nie zabraknie oczywiście największych przebojów Danuty Rinn – Gdzie ci mężczyźni, Nie mam o to żalu, Kto ma tyle wdzięku co ja, Wszystkiego najlepszego, Polskie skrzydła. Będą także muzyczne niespodzianki- duety, a nawet tercet bardzo egzotyczny - Błażejczyk/Borkowski/Bronikowski i dużo, dużo humoru i radości – bo taka była Danusia Rinn

 

DANUTA  BŁAŻEJCZYK – piosenkarka, aktorka, autorka tekstów piosenek. Wystąpiła w przedstawieniach muzycznych: „Złe zachowanie”, „Nunsense” i ,,Fame“ i ostatnio w nowym musicalu „Tajemnica Tomka Sawyera” – premiera marzec 2017. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana na festiwalach krajowych i zagranicznych.Wydała  wiele płyt solowych z muzyką rozrywkową i jazzowa  m.in.: „Tak trochę o miłości” (1996), „Gershwin The Man I Love” (1998), „Co w sercu gra” (2002),  „Tak to ja” (2004,), „Summertime” z piosenkami  G. Gershwina (2005), „Dla Ciebie jestem sobą” (2006), „A jednak warto”(2010). Nagrodzona Srebrnym Medalem Gloria Artis Zasłużony Kulturze – 2011.Jest także producentem  swoich wydawnictw muzycznych. Dużo koncertuje, prowadzi  także działalność pedagogiczną.  W ramach  Fundacji „Apetyt na Kulturę", której jest prezesem, realizuje wyjątkowe  i oryginalne projekty artystyczne i promuje młodych , uzdolnionych artystów. Jest organizatorem Danuta Rinn Festiwal – w tym roku odbędzie się 2 edycja tego festiwalu.

 

JACEK BORKOWSKI - jeden z najbardziej popularnych aktorów teatralnych i filmowych.Niezwykła muzykalność i poczucie swingu pozwala mu także realizować się muzycznie.
Ma na swoim koncie udział w  wielu muzycznych programach telewizyjnych. Nagrał także kilka płyt z muzyką rozrywkową. Jedna z nich poświęcona jest przebojom Franka Sinatry.

 

MARCIN BRONIKOWSKI - Wybitny śpiewak operowy, baryton. Laureat wielu nagród na prestiżowych międzynarodowych konkursach wokalnych.
Śpiewał na największych scenach operowych świata- od Deutche Oper w Berlinie, New Zealnad Opera w Auckland i Wellington, Królewskiej Operze Covent Garden w Londynie, Teatro Alla Scala w Mediolanie po Narodową Operę w Szanghaju.W swojej karierze zaśpiewał ponad 30 ról operowych, ma również w swym repertuarze pieśni i oratoria.
Jest jedynym polskim śpiewakiem operowym, którego José Carreras zaprosił do udziału w swoim koncercie charytatywnym z okazji 50-lecia UNICEFu.

 

 

dr

 DANUTA RINN FESTIWAL
Organizator – Fundacja Apetyt na Kulturę
Współorganiztor – Dom Kultury KADR
Instytucje wspierające Danuta Rinn FestiwalSTOART i Studio Nagraniowe MEGAFON ,

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego , ZAiKS , INTUR, Cerville

Menu BISTRO, SABUR

Celem festiwalu jest popularyzacja dorobku artystycznego Danuty Rinn – wyjątkowej,  uwielbianej, pogodnej, obdarzonej niesamowitym poczuciem humoru, puszystej i nieustannie swingującej Artystki Danuty Rinn.
Dla Danusi piosenki tworzyli najwybitniejsi – autorzy, kompozytorzy i Danuta Rinn(ona) jako wykonawca, to ładunek energii dobry na każdy dzień na każdą pogodę. Dla każdego człowieka,, starszego czy młodszego, ale człowieka „patrzącego sercem".
O artystach tak długo pamiętamy, jak długo żyją w naszych sercach, a żyją tak długo, jak długo ich śpiewamy,
„Ojcem Chrzestnym” Danuta Rinn Festiwal jest Włodzimierz Korcz – muzyk, pianista, aranżer i kompozytor. Twórca piosenek wielu artystów, również przebojów Danuty Rinn. Przyjaciel Danuty Rinn i wielu artystów. Wyjątkowo przyjazny muzyce i także utalentowanym, wrażliwym ludziom w każdym wieku.
DANUTA RINN - piosenkarka i pianistka, także aktorka. Ukończyła Średnią Szkołę Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu. Studiowała na Wydziale Kompozycji tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej z w klasie Stanisława Wiechowicza i Artura Malawskiego.W czasie studiów współpracowała jako pianistka i akompaniatorka ze szkołą tańca Mariana Wieczystego, Rozgłośnią Krakowską Polskiego Radia, a jako piosenkarka z Teatrem na Wozie i kabaretem „Centuś”.
W 1963 r. przeniosła się do Warszawy. Dokonała pierwszych solowych nagrań radiowych latach 1964–1973 śpiewała w duecie Rinn - Czyżewski. Od 1974 r. śpiewała solo. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’75 wystąpiła z własnym recitalem Rinndial. Śpiewała rownież standardy jazzowe m.in. z niemieckimi big-bandami Kurta Edelhagena i Petera Herbolzheimera. W latach 1974–1979 występowała w Teatrze na Targówku w Warszawie. Od połowy lat 70. przez prawie 20 lat związana była z kabaretem „Pod Egidą”. W okresie stanu wojennego brała udział w organizowanych przez Muzeum Archidiecezji Warszawskiej recitalach poetyckich. Dokonała licznych nagrań płytowych i archiwalnych dla Polskiego Radia. Koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w ZSRR, Czechosłowacji, Bułgarii, NRD, RFN, Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.
Wystąpiła w operze Krakowiacy i Górale, sztukach teatralnych Kopciuszek oraz Królewna Śnieżka i krasnoludki. Zagrała epizodyczne role w filmach fabularnych Bilans kwartalny (reż. Krzysztof Zanussi), Zazdrość i medycyna (reż. Janusz Majewski), Kariera Nikosia Dyzmy (reż. Jacek Bromski), Obrazki z życia (reż. Andrzej Kotkowsk, filmach krótkometrażowych Hipoteza, Ona albo ja, Rozwód, serialach TV Doktor Murek (reż. Witold Lesiewicz), Adam i Ewa (reż. Filip Zylber), Niania (reż. Jerzy Bogajewicz), Graczykowie i Samo życie.
Jej karierze poświęcone jest hasło w telewizyjnej wersji „Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej” odcinek 93. Jest laureatką nagrody Towarzystwa Przyjaciół Opola na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’75 za interpretację piosenkii “Gdzie Ci mężczyźni” Złotego Mikrofonu, przyznawanego przez austriacką firmę AKG w 1993 r[
Od 2002 r. Danuta Rinn z powodu złego stanu zdrowia mieszkała w Domu Aktora w Skolimowie. Choć była już bardzo chora (cierpiała na zaawansowaną cukrzycę), wciąż myślała o zorganizowaniu kolejnych koncertów, m.in. charytatywnych. Była matką chrzestną dziennikarki Kingi Rusin. Nie miała dzieci. Danuta Rinn zmarła 19 grudnia 2006 o 22.15 w szpitalu przy ulicy Wołoskiej w Warszawie. Pogrzeb artystki odbył się 22 grudnia 2006 na warszawskich Powązkach.