KRAINA WIECZNEJ RADOŚĆI
 bajkaCzy można płakać ze szczęścia i czy łzy radości też są słone? Czy przyjaciela poznaje się w biedzie? Czy warto marzyć? Jak osiągnąć wymarzony cel? Jak odczarować zaklęcie? Na te i wiele innych ważnych pytań  wspólnie będziemy szukali odpowiedzi w muzycznej  opowieści o Karolince, która wyrusza w podróż by znaleźć magiczne miejsce, gdzie wszyscy ludzie są weseli i szczęśliwi. W tej niezwykłej podróży towarzyszą jej zwierzątka i ciekawi ludzie, którzy pomagają jej pokonać przeciwności losu i zasadzki zastawiane przez złego czarodzieja. Opowieść przeznaczona jest dla dzieci od przedszkola do lat 100, bo  każdy bez względu na wiek pragnie być szczęśliwy, śmiać się, cieszyć i bawić. Dodatkowym walorem przedstawienia są piękne i barwne kostiumy projektowane przez Ewę Strzelecką. Występują: Ewa Konstanciak, Agnieszka Paszkowska, Wojciech Paszkowski, Danuta Błażejczyk, Ryszard Dettlaff, Jacek Król oraz uczniowie i studenci szkół muzycznych.

 

 

 

 

 

MOLE I BEMOLE
Śpioszkom damy pod głowę miękką poduszkę, psotnikom pomysły na nowe psoty, smutki precz odegnamy, bo gdy się wszyscy ze sobą poznamy, to radość w sercach zagości, a zabawie nie będzie końca.
molebemoleOdpowiemy na pytania: dlaczego nie wszystkie mole siedzą w szafie i jedzą nasze ubrania i czemu bemol ma brzuszek, a nutki grają w klasy na pięciolinii? Co zrobić by być spikerem radiowym i dlaczego warto słuchać mamy i taty?
Kolorowy i wesoły program słowno - muzyczny, przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci z klas 1 i 4 a także dla ich rodziców i dziadków – w wieku różnym. Piosenki, wiersze (między innymi Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej i innych, z muzyką Marka Stefankiewicza, Krystyny Kwiatkowskiej i Jacka Mikuły), oraz konkursy, to wyjątkowa forma pomagająca dzieciom poprzez zabawę i naukę, uzmysłowić wagę i siłę przyjaźni. Długoletnia praca z dziećmi i umiejętność nawiązania z nimi bardzo bezpośredniego i dobrego kontaktu sprawia, że od pierwszej chwili chcą aktywnie uczestniczyć w tym programie i świetnie się bawią.
To zabawa dla małych i dużych – szczęśliwy jest ten, kto potra? dzieckiem być.
Występują:
DANUTA BŁAŻEJCZYK - jako koleżanka Danka, KAROLINA BŁAŻEJCZYK - jako Nutka Wysoka, MARIUSZ URBANIAK - jako Bemolek