Teatr Miejski w Lesznie fragm. spektaklu  "Tajemnica Tomka Sawyera" , ciotka Polly

◊ „Witaj mała Gwiazdko.....” to słowno-muzyczny program który chcielibyśmy zaproponować Państwu jako naszą ofertę  oprawy artystycznej Waszych świątecznych spotkań z okazji Wigilii i Nowego Roku. Zapraszamy na wieczór pełen magicznego nastroju towarzyszącego Świętom. Kolędy i pastorałki których posłuchacie, a może zaśpiewacie wspólnie z nami, to niezwykłe połączenie tradycji z muzyczną nieprzewidywalnością, tak znamienną dla współczesnej muzyki rozrywkowej. Usłyszycie Państwo najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

◊  Innym świątecznym programem są „Kolędy Świata”. Śpiewamy je w oryginalnych językach, opowiadamy o zwyczajach związanych z tym wyjątkowym okresem na całym świecie. To taka magiczna i baśniowa podróż dookoła Ziemi. W naszym repertuarze nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd i amerykańskich tradycyjnych piosenek bożonarodzeniowych, ale będziecie Państwo mogli poznać wiele pięknych kolęd z Austrii, Francji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Szwecji i z krajów Ameryki Południowej. Będą to kolędy w  nowych, wyjątkowych opracowaniach w wykonaniu Danuty Błażejczyk z zespołem wokalnym, przy akompaniamencie ArtG Band Artura Grudzińskiego i jego muzyków.

 

 

Program " I love Gershwin " jest poświęcony twórczości amerykańskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta George'a Gershwina. George Gershwin był pierwszym kompozytorem amerykańskim, który zdobył uznanie i niebywałą popularność zarówno w Ameryce jak i w Europie. Potrafił w sposób naturalny połączyć tradycje muzyki rozrywkowej teatrów na Broadway'u i jazzu, z europejskimi tradycjami muzyki koncertowej i operowej. Pisał głównie komedie i rewie na potrzeby teatru, lecz w jego dorobku kompozytorskim można znaleźć także dwie opery, kompozycje orkiestrowe, fortepianowe i muzykę filmową. Kompozycje G.Gershwina w większości przetrwały zmieniające się mody w muzyce rozrywkowej. Wiele z nich chętnie na nowo odkrywana i opracowywana przez muzyków, zyskała sobie miano standardtów muzyki jazzowej i rozrywkowej.
W roku 1998 obchodziliśmy setną rocznicę jego urodzin. Chcąc uczcić to wydarzenie, postanowiliśmy nagrać płytę z najpiekniejszymi kompozycjami Gershwina.
Płyta została zrealizowana pod koniec 1997. Pierwszy koncert, który był jednocześnie koncertem promującym płytę GERSHWIN THE MAN I LOVE miał miejsce w Studio im. Agnieszki Osieckiej, dokładnie w 100 rocznice urodzin George’a Gershwina 26.09.1998 r.Program koncertu I LOVE GERSHWIN to piosenki z płyty GERSHWIN THE MAN I LOVE i z poszerzonej o nowe piosenki płyty SUMMERTIME / wyd. w 2005 r./ Danuta Błażejczyk wykonuje te utwory z towarzyszeniem 3-osobowego zespołu muzycznego. Prowadzi ten koncert, opowiadając o Gershwinie, przytaczając ciekawe fakty i anegdoty z jego życia.
Artystka znana głównie ze śpiewania muzyki rozrywkowej , pokazuje swoje jazzowe oblicze, w nowych i niekonwencjonanych aranżacjach piosenek Gershwina. Jej piękna, ciepła barwa głosu i oryginalna interpretacja, wciąga słuchacza w fascynująca, magiczna podróż, której nie chce sie przerywać.
Zapraszamy do posłuchania jej. Na żywo, na koncertach muzyka ta zyskuje dodatkowy blask. TY TEŻ POKOCHASZ GERSHWINA!!!!
Muzycy którzy kochają Gershwina :
PAWEŁ PERLIŃSKI-wybitny pianista i aranżer, świetnie interpretujący muzykę jazzową, rozrywkową , a także klasyczną. Grał ze wszystkimi. Fortepian nie ma dla niego tajemnic. 
ANDRZEJ ŁUKASIK - basista, kontrabasista, producent muzyczny, właściciel Agencji Artystycznej BLUE NOTE
ANDRZEJ BŁAŻEJCZYK - wieloletni perkusista BIG WARSAW BAND,Teatr ROMA,Teatr RAMPA

KRAINA WIECZNEJ RADOŚĆI
 bajkaCzy można płakać ze szczęścia i czy łzy radości też są słone? Czy przyjaciela poznaje się w biedzie? Czy warto marzyć? Jak osiągnąć wymarzony cel? Jak odczarować zaklęcie? Na te i wiele innych ważnych pytań  wspólnie będziemy szukali odpowiedzi w muzycznej  opowieści o Karolince, która wyrusza w podróż by znaleźć magiczne miejsce, gdzie wszyscy ludzie są weseli i szczęśliwi. W tej niezwykłej podróży towarzyszą jej zwierzątka i ciekawi ludzie, którzy pomagają jej pokonać przeciwności losu i zasadzki zastawiane przez złego czarodzieja. Opowieść przeznaczona jest dla dzieci od przedszkola do lat 100, bo  każdy bez względu na wiek pragnie być szczęśliwy, śmiać się, cieszyć i bawić. Dodatkowym walorem przedstawienia są piękne i barwne kostiumy projektowane przez Ewę Strzelecką. Występują: Ewa Konstanciak, Agnieszka Paszkowska, Wojciech Paszkowski, Danuta Błażejczyk, Ryszard Dettlaff, Jacek Król oraz uczniowie i studenci szkół muzycznych.

 

 

 

 

 

MOLE I BEMOLE
Śpioszkom damy pod głowę miękką poduszkę, psotnikom pomysły na nowe psoty, smutki precz odegnamy, bo gdy się wszyscy ze sobą poznamy, to radość w sercach zagości, a zabawie nie będzie końca.
molebemoleOdpowiemy na pytania: dlaczego nie wszystkie mole siedzą w szafie i jedzą nasze ubrania i czemu bemol ma brzuszek, a nutki grają w klasy na pięciolinii? Co zrobić by być spikerem radiowym i dlaczego warto słuchać mamy i taty?
Kolorowy i wesoły program słowno - muzyczny, przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci z klas 1 i 4 a także dla ich rodziców i dziadków – w wieku różnym. Piosenki, wiersze (między innymi Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej i innych, z muzyką Marka Stefankiewicza, Krystyny Kwiatkowskiej i Jacka Mikuły), oraz konkursy, to wyjątkowa forma pomagająca dzieciom poprzez zabawę i naukę, uzmysłowić wagę i siłę przyjaźni. Długoletnia praca z dziećmi i umiejętność nawiązania z nimi bardzo bezpośredniego i dobrego kontaktu sprawia, że od pierwszej chwili chcą aktywnie uczestniczyć w tym programie i świetnie się bawią.
To zabawa dla małych i dużych – szczęśliwy jest ten, kto potra? dzieckiem być.
Występują:
DANUTA BŁAŻEJCZYK - jako koleżanka Danka, KAROLINA BŁAŻEJCZYK - jako Nutka Wysoka, MARIUSZ URBANIAK - jako Bemolek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Recital Danuty Błażejczyk TAKI CUD I MIÓD
„ Gdy średnio jest, szaro jest, to wiesz co – zakochaj się „ Każda chwila jest dobra by się zakochać, ale miłości potrzebujemy najbardziej właśnie wtedy, gdy jest nam źle a cały świat dookoła jest szary. A gdy jeszcze na dodatek nie sprzyja nam los ? Są piosenki które mogą rozjaśnić wasze życie, mogą je nawet odmienić, odczarować. To właśnie piosenki Danuty Błażejczyk – „sam cud i miód „ tak powiedział Wojciech Młynarski. Danuta Błażejczyk podczas koncertu śpiewa piosenki ze swoich pięciu polskich płyt. Znajdziecie tam Państwo nagradzane na wielu festiwalach piosenki Włodzimierza Korcza, Marka Stefankiewicza, Jacka Mikuły, a także nowe piosenki Mietka Jureckiego, Sławomira Sokołowskiego, Mirosława Stępnia i innych polskich kompozytorów. Autorami tekstów są m.in. Wojciech Młynarski. Bogdan Olewicz, Agnieszka Osiecka. Jest też wiele piosenek, autorstwa samej Danuty Błażejczyk . Miłą niespodzianką dla niektórych z Państwa, będą wersje kilku przebojów z repertuaru „Kolegów po fachu” między innymi Krystyny Prońko, Skaldów, Andrzeja Piasecznego. Ale Danuta Błażejczyk to nie tylko piosenki, to spotkanie z pogodnym i szczęśliwym człowiekiem, który chce i potrafi dzielić się tym szczęściem z innymi.