Szanowni Państwo!
W tym roku odbywa się 6 już edycja DANUTA RINN FESTIWAL. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Fundacja Apetyt na Kulturę, która powstała w 2006r.Przez tych kilka lat udało się nam wypracować markę festiwalu, wpisującego się w kalendarium ważnych festiwali, kultywujących najlepsze tradycje polskiej piosenki.
Festiwal nasz ma na celu upowszechniać i popularyzować twórczość Danuty Rinn, promować utalentowanych muzycznie i wokalnie solistów, śpiewających wyjątkowo wartościowe utwory, a także, prezentować twórczość artystów żyjących i aktywnie uczestniczących w życiu kulturalnym.
Danuta Rinn Festiwal - nosi tytuł NADWIŚLAŃSKI ŚWIT. Młodzi artyści poza piosenkami z repertuaru Danuty Rinn, zaśpiewają piosenki autorstwa MARKA GASZYŃSKIEGO - dziennikarza muzycznego Polskiego Radia, autora ponad 300 piosenek i wydawnictw dotyczących historii polskiej muzyki rozrywkowej.
Koncerty realizowany będą z udziałem publiczności w obowiązującym aktualnie rygorze sanitarnym. Obecnie wydarzenia kulturalne mogą się odbywać z udziałem max. 75 proc. publiczności, przy zachowaniu 1,5m odległości. Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa.
Etap wstępny festiwalu odbywa się on –line. Utwory są nadsyłanie i przesłuchiwanie przez profesjonalne jury, które kwalifikuje 30 wykonawców do udziału w Półfinałach. Półfinały będą miały miejsce w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie – 23.10.2021 o godz.16.00.
Gościem Półfinałów jest Rafał Szatan z zespołem. Finał tegorocznej edycji odbędzie się 27 listopada 2021 r. w Domu Kultury Kadr o godz,18.00. Młodym artystom i Gwieździe Halinie Frąckowiak - akompaniować będzie Artur Grudziński Band.
Chcielibyśmy zainteresować młodych ludzi kulturą, która stanowi o naszej tożsamości. Pragniemy dać młodym ludziom szanse na spotkanie się z muzyką „inną” – świadomie nie piszę „złą”, czy „dobrą”. Takie spotkania mają wpływ na ich życie, ich myślenie o muzyce, kulturze.
Takie spotkania integrują. Staramy się więc o taką integracje zadbać. Festiwal nie ma barier, jedynym ograniczeniem dla uczestników jest wiek - do lat 35. W organizacji Festiwalu i koncertu współpracują z nami: ZAiKS, STOART, Starostwo Ciechanowskie, Studio Nagrań MEGAFON, Dom Kultury KADR, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, MKiDN, Rebelia Group, Fundacja Santander, a także Restauracja i Hotel
Korona, Lady Kama i Przedsiębiorstwo INTUR. Z każdym rokiem ta liczba rośnie, co bardzo nas cieszy.