Danuta Błażejczyk rozpoczęła swoją profesjonalna drogę artystyczną w 1985  w marcu, kiedy stanęła przed komisja egzaminacyjną  przyznającą uprawnienia estradowe osobom, które nie ukończyły średniej szkoły muzycznej. Przewodniczącym jury był Andrzej Strzelecki, a w komisji zasiadali między innymi: Włodzimierz Korcz, Wojciech Młynarski, Jerzy Derfel, Jerzy Dobrowolski. Danuta Błażejczyk została zaproszona do udziału w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała swoja pierwszą premierową piosenkę  ?Taki cud i miód?, autorstwa  Włodzimierza  Korcza   i Wojciecha  Młynarskiego. Otrzymała za nią  Nagrodę Specjalną Jury za indywidualność artystyczną, a także roczne stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.  Ten debiut otworzył jej drogę na bardzo różnorodne działania artystyczne. Została zaproszona do udziału w dyplomowym przedstawieniu teatralnym w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego ?Złe zachowanie?. Ten spektakl  oparty na muzyce Fatts Waller'a uzyskał 5 nagród na Festiwalu Teatralnym w Arrezzo. Z grupą Andrzeja Strzeleckiego współpracowała ponad 3 lata, odbywając tournee po RFN, Włoszech, Francji i Szwecji.
Rok 1985 to także początek współpracy z Kabaretem ? Pod Egidą? Jana Pietrzaka i z czołowymi polski formacjami  jazzowymi  ?Big Warsaw Band? Stanisława Fiałkowskiego, ?Alex Band? Aleksandra Maliszewskiego  i ?Zbigniew Górny Band? Zbigniewa Górnego, a także z mniejszymi formacjami muzycznymi, których liderami  są między innymi: Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz. Współpraca ta trwa do chwili obecnej. W międzyczasie  Danuta Błażejczyk brała udział  w wielu programach telewizyjnych i radiowych oraz w  festiwalach krajowych, reprezentowała też  Polskę na festiwalach międzynarodowych;
1986 - KFPP - I nagroda "Łagodne światło świtu" / W. Korcz, W. Młynarski / oraz Nagroda im. Karola Musioła.
1986 - Międzynarodowy Festiwal Bratysławska Lira 86 w Bratysławie II nagroda / Srebrna Lira / za interpretację piosenki "Serce nie jest wyspą samotną"  /W. Korcz, 
W. Młynarski.
1986 - Międzynarodowy Festiwal OIRT Warszawa - III nagroda "Samba blond" / R. Szeremeta,  W. Młynarski /.
1987 - KFPP - II nagroda- piosenka "Nuty na szczęście" / R. Szeremeta, J. Has/
1988 - KFPP -Nagroda Stowarzyszenia Muzyków Rozrywkowych STOMUR, za interpretację piosenki "Moja broń serdeczna" /A. Maliszewski W. Młynarski/.1989 - KFPP nagroda za interpretację piosenki "Concorde" /Z. Górny, J. Wołek/
1991 - nagroda za interpretację piosenki "Moja cierpliwość" / J. Koman. W. Młynarski/.
W roku 1992 nagrany został premierowy recitalu "Na krawędzi nocy i dnia" nagranego dla TVP1 z udziałem R. Rynkowskiego i  Z. Wodeckiego. Danuta Błażejczyk  brała także udział w realizacji programów telewizyjnych ? Listy śpiewające? Agnieszki Osieckiej, w programach popularyzujących sylwetki naszych twórców  I. Newerly, J. Abratowskiego.
W roku 1994 miała miejsce  premiera musicalu "NUNSESE" z muzyką Dana Goggina w "Teatrze na Woli" w Warszawie. Bohaterki spektaklu to zakonnice, w których role wcieliły się; Lidia Korsakówna, Krystyna Sienkiewicz, Barbara Dziekan, Denisa Gejslerowa. Danuta Błażejczyk grała rolę Siostry Hubert ? Przełożonej Nowicjatu.
1996 - premiera płyty "Tak trochę o miłości" wydanej przez KOCH INTERNATIONAL. To pierwszy autorski projekt  w którego  Danuta Błażejczyk  jest producentem. Poza tym teksty kilku piosenek , są także jej autorstwa.
1997 to rok, w którym  miała miejsce premiera musicalu "FAME" Davida de Silvy i Steviego Margoshes /rola Miss Shermann/ w Teatrze Powszechnym w Radomiu i Teatrze Komedia w Warszawie / m. innymi: Tomasz Stockinger, Justyna Sieńczyło, Ewa Kuklińska, Denisa Gejslerowa,  Stanisław  Biczysko, Krzysztof Respondek, Jan Bzdawka w reżyserii  Wojciecha Kępczyńskiego. Błażejczyk grała rolę czarnoskórej nauczycielki języka angielskiego. Była pierwszą  ? białą? Miss Shermann.  Sam David de Silva wyraził jej swoje uznanie za grę aktorską , a także za ?czarne? śpiewanie.
W roku 1998 realizowana była  płyta z piosenkami z musicalu "FAME"/Pomaton EMI; ScenaFM/, na której można usłyszeć song ? To moje dzieci? w wykonaniu Błażejczyk.1998 Premiera płyty "Gershwin - The Man I Love" wydanej z okazji 100-lecia urodzin George'a Gershwina , to spełnienie marzeń Danuty Błażejczyk. George Gershwin i jego twórczość sprawiły, że Danuta Błażejczyk porzuciła studia na wydziale Filologii Rosyjskiej na WSP w Lublinie, poświęcając się całkowicie śpiewaniu ? najpierw jako amator, a wkrótce już jako profesjonalistka. Koncert premierowy miał miejsce w Studio im. Agnieszki Osieckiej na Myśliwieckiej. Koncert transmitowany był przez Polskie Radio i TV POLSAT.
Danuta Błażejczyk  brała udział w wielu akcjach społecznych na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia i zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży - między innymi  Ogólnopolskiej Akcji Narkotykowej,  Różowa Wstążeczka, Bądź bezpieczny na drodze, Bezpieczne miasto/ program dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich/, Trzy razy ?nie? raz ?tak? ?Nie? narkotykom, alkoholowi i przemocy, ?tak? bezpieczeństwu,
W 1999 roku na antenie programu TVP1 miała miejsce premiera programu telewizyjnego z kolędami " A gwiazda szła przed nimi " nagranego w Jerozolimie  z udziałem  D. Błażejczyk i R. Rynkowskiego.
W roku 2001 otrzymała odznaczenie i tytuł ?Zasłużony dla Warszawy? za zasługi dla miasta stołecznego Warszawa.
18 lipca 2002 w Studio im. W. Lutosławskiego, na ulicy Woronicza odbyła się koncert promujący  płytę " Co w sercu gra" w dystrybucji Universal Music Polska . To klasyka polskiej i światowej muzyki rozrywkowej w wykonaniu Danuty Błażejczyk i towarzyszących jej polskich muzyków.
Na kolejną premierę nie trzeba było długo czekać  - 10 czerwca 2003 r, także na ul. Woronicza w Studio im. W. Lutosławskiego odbył się koncert promujący płyty ?Tak to ja?  wydanej wspólnie przez PTK Centertel - operatora sieci IDEA, Polskie Radio,TVP2 i Pocztę Polską . Producentem płyty i autorem większości tekstów jest Danuta Błażejczyk.
W 2005 reedytowana została płyta z kompozycjami George?a Gershwin'a. Wydano ją jako "Gershwin-Summertime" przez MTJ. W tym roku, po raz pierwszy Danuta Błażejczyk zagrała w filmie. W serialu LOKATORZY odcinek 212 ŚWIETA NA Wsi, wcieliła się w rolę Ireny Marzec, partnerując Andrzejowi Kopiczyńskiemu.
W grudniu 2006 roku powołuje do życia fundację FUNDACJĘ APETYT NA KULTURĘ, która ma na celu realizacje i popularyzacje wydarzeń artystycznych dotyczących różnych dziedzin kultury i sztuki, a także wspieranie i promocja utalentowanych dzieci i młodzieży. Efektem działań Fundacji FAnK  jest między innymi premiera i realizacja spektaklu MONIUSZKOWO , z muzyką Stanisława Moniuszki. Dialogi napisał Ernest Bryll, reżyseria spektaklu jest dziełem Barbary Dziekan. Poza Barbarą Dziekan, w przedstawieniu wystąpił Stanisław Jaskułka, Janusz Szrom, Danuta Błażejczyk, a także utalentowana  młodzież : Bogna Kicińska, Monika Urlik, Tomasz Dworakowski i tancerze z Akademii Hip Hoop.Premiera miała miejsce w styczniu 2008, w teatrze Centralny Basen Artystyczny.Fundacja FAnK zrealizowała 20 przedstawień teatralnych.
W tym samym roku w ramach działań Fundacji FAnK, zrealizowano program ? Kolędy Świata?. To podróże muzyczne ilustrowane opowieściami o wigilijnych i bożonarodzeniowych zwyczajach różnych zakątków świata, śpiewane w ojczystych językach, każdego z nich.W programie wziął udział chór gospel ALLECHOR prowadzony przez Martę Radwan i Paweł Perliński i jego zespół. Projekt został zrealizowany  27.12.2008 w Kościele Św. Tomasza w Warszawie na ulicy Dereniowej.
Od roku 2009 poza swoja własną działalnością artystyczną, i działaniami w Fundacji FAnK, Błażejczyk zajmuje się także działalnością pedagogiczną. Prowadzi  warsztaty wokalne organizowane przez Fundację Przyjaciele /opiekującą się artystycznie uzdolnioną młodzieżą niepełnosprawną/,  jazzowe  w warsztaty wokalne "Chodzież 2009" i ? Jazz Hanza Festiwal? ? prowadząc równoległe klasy wokalne  z Panią Krystyną Prońko, Markiem Bałatą i Januszem Szromem.
W roku 2010 została ponownie zaproszona do prowadzenia tych zajęć. 
Wielokrotnie uczestniczy w charakterze jurora, na festiwalach młodzieżowych w kraju i poza granicami Polski. Współpracuje przy organizacji różnorodnych festiwali ? w latach 2008, 2009 była współorganizatorem Festiwalu Łagodne Spotkania Muzyczne ?były to cykle koncertów promujących twórczość autorska inspirowana pięknem naszego kraju i ekologię. W sierpniu 2009 w wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Fundacją ?Przyjaciele? przygotowała i zrealizowała koncert "Piosenki o mojej Warszawie", w którym wystąpiła utalentowana młodzież z Fundacji FAnK i niepełnosprawna utalentowana młodzież z Fundacji Przyjaciele. Koncert odbył się w Parku Kultury w Powsinie.Rok 2009 to  udział  w kampanii "Kocham, nie biję", która poza Danutą Błażejczyk wspierali Piotr Adamczyk, Hanna Banaszak, Damian Aleksander, Ewelina Flinta, Tomasz Karolak, Rafał i Paweł Królikowski wraz z rodzinami.
Danuta Błażejczyk śpiewa solo, w duetach. Występuje w małych, akustycznych formacjach, ale nie stroni od dużych sal koncertowych i dużych symfonicznych orkiestr. Wystąpiła  u boku Vadima Brodskiego i Orkiestry Zygmunta Kukli, śpiewając piosenki zespołu The Beatles. W tym roku, brała udział w cyklu koncertów z Orkiestrą Filharmonii im. T. Bairda w Zielonej Górze, z Big Bandem Domu Kultury KONIN i Brass Standardt Jazz Orchestra z Brzozowa.
Rok 2010, to rok jubileuszowy. Artystka świętuje swoje 25-lecie. W związku ze zmianą terminów Festiwalu Opolskiego, koncerty jubileuszowe odbyły się poza Opolem. 5 września w Zakrzowie, w ramach Lewada Art. Cup 2010/ Igrzyska jeździeckie gwiazd/ odbył się koncert Danuty Błażejczyk. Gośćmi byli Patrycja Kazadi i Evgen Malinovsky.Podobny koncert miał miejsce w Warszawie 27.10. 2010 w Klubie Fono Bar.Poza Patrycją Kazadi wziął w nim udział Artur Gadowski z grupy IRA, Borys Somerschaf i  Mariusz Urbaniak. Koncert promował płytę Danuty Błażejczyk zrealizowaną na prośbę jej fanów i redagowaną wspólnie z nimi. Podczas tego koncertu Danuta Błażejczyk otrzymała z rąk Aleksandra Nowackiego statuetkę SAWP-u, za swoje 25- letnie działania artystyczne. Ta statuetka jest pierwszym egzemplarzem, jaki został wręczony artyście.
2015  - to rok jubileuszowy 30 lecie pracy artystycznej. Jubileuszowe koncerty odbyły się w Warszawie w Teatrze Żydowskim, w Studiu koncertowym i. Witolda Lutosławskiego, w Busku Zdroju i rodzinnym mieście Danuty Błażejczyk ? w Puławach. Wśród gości zaproszonych na scenie występowały Kayah, Aneta Figiel, Anna Maria Jopek, Anna Jurksztowicz, Anna Lubańska( mezzosopran), Alicja Majewska, Katarzyna Nosowska, Karolina Błażejczyk, Włodzimierz Korcz, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Bizoń, Andrzej Ibek, Ryszard Poznakowski, Marek Napiórkowski, Jan Smoczyński, Filip Kolasiński ? akompaniowały zespoły Darka Janusa i Artura Grudzińskiego.W roku 2016 z okazji 80 urodzin Danuty Rinn  w Domu Kultury KADR odbywa się 1 Danuta Rinn Festiwal. Jego inicjatorem i głównym organizatorem jest Danuta Błażejczyk i Fundacja Apetyt na Kulturę.
2017 rok - czerwiec w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert ?Prognoza na jutro "Danuta Rinn znana i nieznana". Wśród gości zaproszonych wystąpił Jacek Borkowski i Marcin Bronikowski. Piosenki Danuty Rinn rozbrzmiały w nowych aranżacjach Artura Grudzińskiego, którego zespół akompaniował artystom.
2017 i 2018 to lata wypełnione koncertami Danuty Błażejczyk, a także organizacją  kolejnych edycji Danuta Rinn Festiwal. Przy organizacji tych festiwali wielkim wsparciem była współpraca ze Studiem Nagraniowym MEGAFON, STOARTEM, ZAiKS-em i MKIDN.
Szczególnie ważnym była 3 edycja Danuta Rinn Festiwal "Polskie Skrzydła" , z uwagi na jubileusz 100 Niepodległości Polski. Utwór ten wykonywany przez Danutę Rinn był hymnem Podziemnej Solidarności.
2019
Styczeń - Koncerty Noworoczne z Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda, otworzyły obchody 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki.
Luty - NOSPR Katowice "Gershwin- Człowiek którego kocham"  i  koncerty z Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.
9.05.2019 ?Moniuszko Odczarowany? Studio Koncertowe im. Agnieszki Osieckiej zrealizowany we współpracy z Polskim Radiem RDC z udziałem Moniki Urlik, Ludmiły Małeckiej, Kamila Bijosia i Mariusza Szabana, ze stowarzyszeniem Artur  Grudziński Band