9 Danuta Rinn Festiwal - DZIEWCZYNA Z PORTOFINO
Tą edycją chcielibyśmy uhonorować artystkę wyjątkową - Panią SŁAWĘ PRZYBYLSKĄ
Pani Sława jest najstarszą żyjącą i aktywnie działającą i śpiewającą artystką. Uczestnicy
festiwalu będą śpiewać piosenki z jej repertuaru, napisane przez najwybitniejszych
przedstawicieli polskiej kultury. Festiwal ma zasięg ogólnopolski, ma na celu promocję
najwybitniejszych przedstawicieli polskiej kultury. Służy rozpowszechnianiu osiągnięć
kulturalnych oraz zwiększeniu znaczenia kultury w życiu społecznym, wykorzystując
zasoby i najnowsze narzędzia internetowe. Festiwal promuje zrównoważone podejścia
do tworzenia muzyki i integruje społecznie.
Na podstawie wysłanych nagrań jury wybiera 15-20 osób które biorą udział w
przesłuchaniach konkursowych, które już 9 rok z rzędu odbywają się w DK Kadr.
Konkurs dotyczy 2 grup wiekowych 12-18, 19-35. Dla wybranych osób zostaną
stworzone oryginalne aranżacje piosenek Pani Sławy, które na żywo wykona Artur
Grudziński Band. Podczas obrad jury wystąpi Kasia Rodowicz oraz 2 uczestniczki
poprzedniej edycji które otrzymały Nagrodę GRAND PRIX -Jola Tubelewicz I Urszula
Szumska.
Nagrody ufundowało Stowarzyszenie SAWP, oraz MKiDN.
Nagrodę GRAND PRIX ufundowaną przez SAWP Stowarzyszenie Wykonawców wręczy
Sława Przybylska i przedstawicielka SAWP - Beata Molak. Koncert a także wszystkie
wydarzenia etapowe festiwalu wspierać będzie TVP Warszawa, TVP PnŚ, Polskie Radio
Muzyczna Jedynka, Radio RDC, a także Pani i Viva. W mediach społecznościowych
DRF oraz Fundacji i występującej młodzieży, a także zaproszonych artystów będą na
bieżąco prowadzone relacje oraz tworzone będą posty dotyczące wszystkich etapów
wydarzenia.
9 Danuta Rinn Festiwal –Dziewczyna z Portofino został objęty honorowym patronatem
Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.

https://danutarinnfestiwal.pl

 

Danuta Rinn Festiwal – Bryllowanie
25.11.2023 o godz.19.00 w Domu Kultury KADR odbyła się już 8 edycja festiwalu, Zapisał się on już na stałe w kalendarzu ważnych wydarzeń kulturalnych, przybliżając Danutę Rinn - wyjątkowego człowieka i artystkę a także promując twórczość artystów którzy są także ikonami polskiej kultury i którzy żyją i tworzą aktualnie. W tym roku uhonorowaliśmy osobę Pana Ernesta Brylla, którego osiągnięcia dla polskiej kultury są bezcenne. Ernest Bryll objął patronatem honorowym 8 edycję Danuta Rinn Festiwal i nadaliśmy jej nazwę „Bryllowanie“
Nasi młodzi wykonawcy śpiewali utwory które Ernest Bryll napisał dla wybitnych artystów polskiej estrady - między innymi dla Krystyny Prońko, Danuty Rinn, Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, Haliny Frąckowiak, Andrzeja Rybińskiego. Powstały do nich nowe aranżacje, napisane przez Artura Grudzińskiego, którego zespół akompaniował wszystkim wykonawcom.
Jury w skład którego wchodzili; Krystyna Giżowska - przewodnicząca, Monika Urlik, Yugine, Zbigniew Darda - członkowie, przyznali następujące nagrody
W kategorii I 
1. miejsce-Gustaw Konat
2. miejsce Emilia Głodek
3. miejsce Paweł Lewandowski
W kategorii II
1. miejsce Kamila Jonczak
2. miejsce Jan Izdebski
3. miejsce Julia Wasielewska
Grand Prix i kryształową statuetkę otrzymała URSZULA SZUMSKA
Laureaci otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez MKiDN, a także wiele nagród rzeczowych m.innymi - termomix ( grand prix i 1 miejsce w kategorii II) kosmetyki, biżuterię i koszulki z logo 8DRF
Podczas gali finałowej piosenki Danuty Rinn zaśpiewała Danuta Błażejczyk. Była to premiera najnowszej płyty dedykowanej Danucie Rinn „Gdzie ci mężczyźni – tribute to Danuta Rinn“
Na płycie znalazło się 13 piosenek z repertuaru Danusi, między innymi:Gdzie ci mężczyźni, Czas zrobił swoje, Kto ma tyle wdzięku co ja, Polskie skrzydła, Prowizorycznie.
Wydarzenie otworzył Burmistrz Dzielnicy Mokotów Pan Rafał Miastowski, zaszczyciło nas swoją obecnością wiele osobistości między innymi : Irena Santor, Agnieszka Perepeczko, Karolina Lizer, Jerzy Grunwald, Mariusz Wawrzyńczyk, Karol Stępkowski.
Frekwencja była ponad 100 %. Towarzyszyły nam także media, których relacje można oglądać na naszych stronach internetowych. Po koncercie publiczność miała możliwość spróbować wyjątkowego tortu z wizerunkiem okładki płyty „Gdzie ci mężczyźni -tribute to Danuta Rinn”

ORGANIZATORZY 8DRF

MECENASI 8DRF

PARTNERZY 8DRF

PRZYJACIELE 8DRF

 

 

 

 

 

7 Danuta Rinn Festiwal OCAL W NAS LUDZI
Organizator – Fundacja Apetyt na Kulturę, ul. Z. Modzelewskiego 12, 02-679 Warszawa, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Współorganizatorzy – Studio Nagrań MEGAFON, Dom Kultury KADR w Warszawie,
Partnerzy – Rebelia Media;
Instytucje wspierające – STOART, ZAiKS, MKiDN, FUNDACJA SANTANDER. LADY KAMA, ZAJAZD SEBORY
7 Danuta Rinn Festiwal jest festiwalem ogólnopolskim, w którym mogą brać udział osoby, które ukończyły 12 lat i nie przekroczyły 35 (decyduje data urodzenia)
Tegoroczna edycja Festiwalu, z uwagi na dokonania artystyczne JACKA CYGANA– autora tekstów piosenek, poety, prozaika, scenarzysty, jurora i organizatora festiwali muzycznych, osobowości telewizyjnej nosi tytuł OCAL W NAS LUDZI (tekst Jacek Cygan, muzyka Krystyna Kwiatkowska).
Uczestnicy będą mogli śpiewać piosenki Danuty Rinn i Jacka Cygana.
Konkurs Finałowy odbędzie się w dniu 26.11.2022r. O godz.18.00 w Domu Kultury KADR, ul. Rzymowskiego 32, 02-697 Warszawa

                                             GRAND PRIX 7 Danuta Rinn Festiwal- Jola Tubielewicz

 

Szanowni Państwo!
W tym roku odbywa się 6 już edycja DANUTA RINN FESTIWAL. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Fundacja Apetyt na Kulturę, która powstała w 2006r.Przez tych kilka lat udało się nam wypracować markę festiwalu, wpisującego się w kalendarium ważnych festiwali, kultywujących najlepsze tradycje polskiej piosenki.
Festiwal nasz ma na celu upowszechniać i popularyzować twórczość Danuty Rinn, promować utalentowanych muzycznie i wokalnie solistów, śpiewających wyjątkowo wartościowe utwory, a także, prezentować twórczość artystów żyjących i aktywnie uczestniczących w życiu kulturalnym.
Danuta Rinn Festiwal - nosi tytuł NADWIŚLAŃSKI ŚWIT. Młodzi artyści poza piosenkami z repertuaru Danuty Rinn, zaśpiewają piosenki autorstwa MARKA GASZYŃSKIEGO - dziennikarza muzycznego Polskiego Radia, autora ponad 300 piosenek i wydawnictw dotyczących historii polskiej muzyki rozrywkowej.
Koncerty realizowany będą z udziałem publiczności w obowiązującym aktualnie rygorze sanitarnym. Obecnie wydarzenia kulturalne mogą się odbywać z udziałem max. 75 proc. publiczności, przy zachowaniu 1,5m odległości. Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa.
Etap wstępny festiwalu odbywa się on –line. Utwory są nadsyłanie i przesłuchiwanie przez profesjonalne jury, które kwalifikuje 30 wykonawców do udziału w Półfinałach. Półfinały będą miały miejsce w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie – 23.10.2021 o godz.16.00.
Gościem Półfinałów jest Rafał Szatan z zespołem. Finał tegorocznej edycji odbędzie się 27 listopada 2021 r. w Domu Kultury Kadr o godz,18.00. Młodym artystom i Gwieździe Halinie Frąckowiak - akompaniować będzie Artur Grudziński Band.
Chcielibyśmy zainteresować młodych ludzi kulturą, która stanowi o naszej tożsamości. Pragniemy dać młodym ludziom szanse na spotkanie się z muzyką „inną” – świadomie nie piszę „złą”, czy „dobrą”. Takie spotkania mają wpływ na ich życie, ich myślenie o muzyce, kulturze.
Takie spotkania integrują. Staramy się więc o taką integracje zadbać. Festiwal nie ma barier, jedynym ograniczeniem dla uczestników jest wiek - do lat 35. W organizacji Festiwalu i koncertu współpracują z nami: ZAiKS, STOART, Starostwo Ciechanowskie, Studio Nagrań MEGAFON, Dom Kultury KADR, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, MKiDN, Rebelia Group, Fundacja Santander, a także Restauracja i Hotel
Korona, Lady Kama i Przedsiębiorstwo INTUR. Z każdym rokiem ta liczba rośnie, co bardzo nas cieszy.


 

"To szczególna płyta, na której znajdziecie Państwo piosenki które przywracają wiarę w człowieka, dają nadzieję na lepsze jutro i przypominają że buduje nas miłość. Po prostu piękne muzyczne krajobrazy."
Joanna Potocka-Rak
Starosta Powiatu Ciechanowskiego