WIECZÓR KOLĘDOWY
? ?Witaj mała Gwiazdko.....? to słowno-muzyczny program który chcielibyśmy zaproponować Państwu jako naszą ofertę  oprawy artystycznej Waszych świątecznych spotkań z okazji Wigilii i Nowego Roku. Zapraszamy na wieczór pełen magicznego nastroju towarzyszącego Świętom. Kolędy i pastorałki których posłuchacie, a może zaśpiewacie wspólnie z nami, to niezwykłe połączenie tradycji z muzyczną nieprzewidywalnością, tak znamienną dla współczesnej muzyki rozrywkowej. Usłyszycie Państwo najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
?  Innym świątecznym programem są ?Kolędy Świata?. Śpiewamy je w oryginalnych językach, opowiadamy o zwyczajach związanych z tym wyjątkowym okresem na całym świecie. To taka magiczna i baśniowa podróż dookoła Ziemi. W naszym repertuarze nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd i amerykańskich tradycyjnych piosenek bożonarodzeniowych, ale będziecie Państwo mogli poznać wiele pięknych kolęd z Austrii, Francji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Szwecji i z krajów Ameryki Południowej. Będą to kolędy w  nowych, wyjątkowych opracowaniach w wykonaniu Danuty Błażejczyk z zespołem wokalnym, przy akompaniamencie ArtG Band Artura Grudzińskiego i jego muzyków.

 

CZŁOWIEK KTÓREGO KOCHAM
Program " Człowiek którego kocham " jest poświęcony twórczości amerykańskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta George'a Gershwina. George Gershwin był pierwszym kompozytorem amerykańskim, który zdobył uznanie i niebywałą popularność zarówno w Ameryce jak i w Europie. Potrafił w sposób naturalny połączyć tradycje muzyki rozrywkowej teatrów na Broadway'u i jazzu, z europejskimi tradycjami muzyki koncertowej i operowej. Pisał głównie komedie i rewie na potrzeby teatru, lecz w jego dorobku kompozytorskim można znaleźć także dwie opery, kompozycje orkiestrowe, fortepianowe i muzykę filmową. Kompozycje G.Gershwina w większości przetrwały zmieniające się mody w muzyce rozrywkowej. Wiele z nich chętnie na nowo odkrywana i opracowywana przez muzyków, zyskała sobie miano standardtów muzyki jazzowej i rozrywkowej.
W roku 1998 obchodziliśmy setną rocznicę jego urodzin. Chcąc uczcić to wydarzenie, postanowiliśmy nagrać płytę z najpiekniejszymi kompozycjami Gershwina.
Płyta została zrealizowana pod koniec 1997. Pierwszy koncert, który był jednocześnie koncertem promującym płytę GERSHWIN THE MAN I LOVE miał miejsce w Studio im. Agnieszki Osieckiej, dokładnie w 100 rocznice urodzin George?a Gershwina 26.09.1998 r.Program koncertu I LOVE GERSHWIN to piosenki z płyty GERSHWIN THE MAN I LOVE i z poszerzonej o nowe piosenki płyty SUMMERTIME / wyd. w 2005 r./ Danuta Błażejczyk wykonuje te utwory z towarzyszeniem 4-osobowego zespołu muzycznego. Prowadzi ten koncert, opowiadając o Gershwinie, przytaczając ciekawe fakty i anegdoty z jego życia.
Artystka znana głównie ze śpiewania muzyki rozrywkowej , pokazuje swoje jazzowe oblicze, w nowych i niekonwencjonanych aranżacjach piosenek Gershwina. Jej piękna, ciepła barwa głosu i oryginalna interpretacja, wciąga słuchacza w fascynująca, magiczna podróż, której nie chce sie przerywać.
Zapraszamy do posłuchania jej. Na żywo, na koncertach muzyka ta zyskuje dodatkowy blask. TY TEŻ POKOCHASZ GERSHWINA!!!!

 

 

Recital Danuty Błażejczyk TAKI CUD I MIÓD
? Gdy średnio jest, szaro jest, to wiesz co ? zakochaj się" Każda chwila jest dobra by się zakochać, ale miłości potrzebujemy najbardziej właśnie wtedy, gdy jest nam źle a cały świat dookoła jest szary. A gdy jeszcze na dodatek nie sprzyja nam los ? Są piosenki które mogą rozjaśnić wasze życie, mogą je nawet odmienić, odczarować. To właśnie piosenki Danuty Błażejczyk ? ?sam cud i miód ? tak powiedział Wojciech Młynarski. Danuta Błażejczyk podczas koncertu śpiewa piosenki ze swoich pięciu polskich płyt. Znajdziecie tam Państwo nagradzane na wielu festiwalach piosenki Włodzimierza Korcza, Marka Stefankiewicza, Jacka Mikuły, a także nowe piosenki Mietka Jureckiego, Sławomira Sokołowskiego, Mirosława Stępnia i innych polskich kompozytorów. Autorami tekstów są m.in. Wojciech Młynarski. Bogdan Olewicz, Agnieszka Osiecka. Jest też wiele piosenek, autorstwa samej Danuty Błażejczyk . Miłą niespodzianką dla niektórych z Państwa, będą wersje kilku przebojów z repertuaru ?Kolegów po fachu? między innymi Krystyny Prońko, Skaldów, Andrzeja Piasecznego. Ale Danuta Błażejczyk to nie tylko piosenki, to spotkanie z pogodnym i szczęśliwym człowiekiem, który chce i potrafi dzielić się tym szczęściem z innymi.